вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane szybko się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий